KONYA SUN RENT A CAR Rezervasyon Koşulları

Araç rezervasyon talepleri araç grupları bazında taahhüt edilmektedir, araç marka ve model konfirme edilmemektedir. Rezervasyon iptalleri 24 saat öncesine kadar yapılabilir .Bu zaman geçirildiği taktirde bir günlük ücret kiracıdan tahsil edilir.

Kiralama Süresi

En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için 1/3’i alınır. Toplam 2 saati aşan gecikmelerde tüm gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar

Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için 0 (332) 233 1 444 –  0 (532) 065-1333 no’lu telefondan KONYA SUN rezervasyon merkezini veya siz en yakın ofisimizi arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama

Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon merkezimizi veya size en yakın  KONYA SUN ofisimizi arayabilirsiniz.

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma

24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde; diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müşteriden araç alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışındagerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ek ücrete tabidir.

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı

CDMD-IDMD Grup araçlar için en az 23 yaşını, SDMR-SDAR,SWAR araçlar için en az 25 yaşını, FDMR-FDAR grup araçlar için en az 28 yaşını doldurmuş olmak ve 3 yıllık geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Sun rent a car ehliyeti üzerinde kısıtlayıcı maddeler olan ve/veya herhangi bir nedenden dolayı kiralama şartlarına uygun olmadığı düşünülen şahıslara kiralama yapmama hakkını saklı tutar.

İlave Sürücü

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil olan – Olmayan Hususlar

Fiyatlara Muafiyetli Hasar Sigortası (CDW), Hırsızlık Sigortası (TP) ve Katma Değer Vergisi (KDV) dahildir. Süper Sigorta (SCDW), tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı, kar lastiği, gibi ekstra talepler ve yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları vb… fiyatlara dahil değildir.

Yakıt

Akaryakıt bedeli kiracıya aittir. Kiralama başlangıcında,kiracı kendisine verilen aracın deposunda bulunan yakıt miktarını kiralama sonunda kiralayana aldığı gibi teslim eder.Kiracının araç tesliminde aracı eksik yakıt ile teslim etmesi durumunda, kiralayan akaryakıt tutarına ekstra servis bedeli ekleyerek yakıt bedelini tahsil eder.

Ödeme -Depozito

Kira ücretlerinin ödenmesinde kiracı adına düzenlenmiş geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Kira başlangıcında kiracı adına düzenlenmiş kredi kart detayına istinaden ön provizyon ve kredi kart bilgilerini içeren mail order formu depozit olarak alınır. Kiralama başlangıcında kiralamanın yaklaşık tutarı ve süper sigorta alınmaması durumunda muafiyet tutarı olan 3.000.-TL kiracının kredi kartından bloke edilir .

Trafik Cezaları

Türkiye’ deki trafik yasalarının belirlediği hız sınırları geçerlidir.Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda aksi tabelalarca belirtilmediği taktirde en çok 120km., Şehirlerarası yollarda 90km. ve şehir içlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Otoyol ve Köprü geçişlerinde OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) ve/veya HIZLI GEÇİŞ SİSTEMİ (HGS) kullanınız. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak her türlü trafik cezaları (kaçak otoyol , köprü geçişleri, hatalı park edilmesi gibi plakaya yazılan her türlü ceza) ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Sun’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya ön bilgi verilmeden kredi kartı (Mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresine eklenir.

Bu talepleriniz ve ayrıntılı bilgi için 0 (332) 233 1 444 –  0 (532) 065-1333 numaralı telefonlarımızdan KONYA SUN Rezervasyon Merkezini arayabilirsiniz